Zestaw komputerowy do gier kontra konsola

Od wielu lat trwa walka pomiędzy konsolami do gier a zestawami komputerowymi. Wiadome jest że konsole są stworzone pod gry i tylko pod gry. Komputery osobiste różnią się podzespołami.

Jak to jest z konsolami do gier?

Wracając jednak do konsoli. Ich budowa jest bardzo ścisła i każda kolejna generacja jest ulepszana. Zaletą jest ich budowa. Załóżmy każda konsola z jednej generacji jest zawsze taka sama, jej podzespoły się różnią. To sprawia, że producenci gier nie muszą brać pod uwagę nowych podzespołów i sterowników bo każda konsola jest taka sama i na każdej dana gra będzie działać tak samo płynnie. Kolejną zaletą konsol jest ich wielkość. Zajmują dużo mniej miejsca niż komputery o podobnej wydajności. Niestety obecne konsole zaczynają trochę zostawać w tyle wobec najnowszych konfiguracji komputerów do gier. Nie są aż tak wydajne. Z niewiadomych przyczyn gry na konsole kosztują często dwukrotnie więcej niż na PC, co też może w jakimś stopniu zniechęcać.

komputer (pixabay.com)

Jak się mają zestawy komputerowe?

Komputery od zawsze były uznawane za gorsze do gier, jednak jakiś czas temu to się zmieniło. Producenci podzespołów komputerowych biorą udział w wyścigu, kto zrobi lepszy sprzęt. Przez to mamy na rynku naprawdę duży wybór pierwszorzędnych podzespołów. Komputery do gier są aktualnie dużo wydajniejsze niż konsole i dają dużo więcej możliwości. Często te same tytuły wydawane na PC są bardziej wypełnione zawartością niż na konsole, ponieważ na konsole musiały zostać obcięte z zawartości ze względu na ograniczenia technologiczne. Dodatkowo na komputerze nie ma limitu wyświetlanych klatek, ogranicza nas tylko sprzęt który posiadamy. Minusem komputerów do gier jest głównie ich cena. Nie ma tu konkretnej stawki ale dobry zestaw kosztuje zazwyczaj 2 razy więcej niż sama konsola. Oczywiście można zapłacić więcej to tylko przykład.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s