Czy gra może opowiedzieć historię?

Gry komputerowe są lepszym sposobem na opowiedzenie historii niż książki czy też filmy. Przede wszystkim z tego powodu, że gracz ma możliwość wpływania na wydarzenia, które rozgrywają się na ekranie. W ten sposób można znacznie bardziej emocjonalnie podejść do takich sytuacji i wciągnąć się w fabułę. W przypadku książek musimy polegać jedynie na swojej wyobraźni, a ta nie u każdego jest na wysokim poziomie. Film przedstawia wydarzenia podobnie jak ma to miejsce w grach, ale akcja jest całkowicie liniowa i zaplanowana w każdym calu przez twórców. W ten sposób nie zawsze jesteśmy w stanie się odnaleźć i znaleźć coś co łączyłoby nas z taką produkcją. Największym zwolennikiem gier komputerowych są osoby młode, które jeszcze uczęszczają do szkoły. Przede wszystkim mają oni zdecydowanie więcej wolnego czasu i bez zaniedbywania obowiązków są po prostu w stanie spędzić kilka godzin przed ekranem komputera. Osoby dorosłe i pracujące nie zawsze będą w stanie znaleźć tak wiele wolnego czasu.

Fabuła gier

Pamiętajmy, że historie, które opowiadane są w takich produkcjach nie zawsze są przeznaczone dla dzieci. Oczywiście jest cała masa dla takich osób, ale jest też cały ogrom innych produkcji, które już nie są takie ograniczone i przedstawiają wydarzenia, które są bardziej zaawansowane i adresowane do dorosłego gracza. Przede wszystkim będziemy mieli do czynienia z większą ilością wulgaryzmów, z przemocą oraz ciężkim i niezrozumiałym dla młodzieży klimatem. Jest to ważne, bo nie musimy za każdym razem liczyć się z bardzo infantylną fabułą, która zdarza się w przypadku innych produkcji. Odnalezienie gry, która będzie się nam podobała i spełni nasze oczekiwania jest trudne. W większości przykładów będziemy próbowali kupić taki tytuł ,który się nam spodoba. Trudno jednak po opisach stwierdzić która z nich będzie najlepsza, bo są one dość zwięzłe i nie pokazują tego jak sama gra wygląda. Oczywiście można też połączyć się z internetem i sprawdzi oceny i opinie. W ten sposób możemy przekonać się czy dana gra jest ocena jako dobra czy jako kicz.

Nie wszystkie gry są dla dzieci (sxc.hu)

Nie wszystkie gry są dla dzieci (sxc.hu)

Kupowanie gier

Kupowanie gier wideo jest dość problematyczne. Szczególnie jeżeli mamy konsolę najnowszej generacji. W takim przypadku za jedna nową grę przyjdzie nam zapłacić nawet ponad 200 złotych. Jest to ogromna suma, a w szczególności wtedy, gdy popatrzymy na nią przez prymat kilku gier, w który będziemy chcieli zagrać. Rozwiązaniem takiego problemu jest wymienianie się grami lub też ich sprzedaż. W ten sposób będziemy mogli zyskać sporo pieniędzy, które przeznaczymy w inny sposób. Oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie wymienianie się za pośrednictwem sklepów z grami, bo jest to po prostu znacznie bezpieczniejsza metoda. Nie będziemy musieli obawiać się, że ktoś będzie próbował nas oszukać. Sklepem, który oferuje możliwość pośredniczenia w zamianach jest. Warto zapoznać się z regulaminem takiej zamiany oraz spróbować takiej możliwości na własnej skórze. Jest to ważne i będzie w stanie nam wiele pomóc w dążeniu do swojego celu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s