Zalety grania w gry komputerowe

Wbrew wszelkim pozorom, gry komputerowe posiadają całkiem pokaźną listę zalet, które w znacznym stopniu potrafiłyby przekonać nawet największego ich przeciwnika. Są bowiem fakty dotyczące gier, którym nie da się zaprzeczyć. Trzeba jednak przyznać, że jak wszystko co stosowane jest w nadmiarze, również i gry mogą powodować i ludzi różne problemy. Ale jeżeli ktoś potrafi zachować dystans i umiar, to nie powinien mieć z grami żadnych problemów. Gry komputerowe pomagają w doskonaleniu refleksu oraz wszelkiej sprawności manualnej, a wiele z nich posiada całkiem niezłe walory edukacyjne.

Gry bywają pouczające

Z wielu z gier można wyciągnąć naprawdę pouczające wnioski, a przedstawiane w niektórych z nich historie, pomagają rozwinąć naszą wyobraźnię. Gry rozwijają umiejętność postrzegania świata, kojarzenia faktów oraz logicznego myślenia. Nie wolno zapomnieć tutaj o refleksie, który ulega znacznej poprawie. Z refleksem idzie w parze umiejętność szybkiego podejmowania logicznych i poprawnych decyzji i zastanawiania się nad ich wszelkimi konsekwencjami. Koordynacja wzrokowo ruchowa również ulega znacznej poprawie.

Szczególnie dzieci nie powinny nadużywać gier komputerowych (sxc.hu)

Szczególnie dzieci nie powinny nadużywać gier komputerowych (sxc.hu)

Należy zachować zdrowy rozsądek, jak w przypadku wielu rzeczy

Z grami komputerowymi nie należy mimo wszystko przesadzać, ponieważ jak wszystko co stosowane jest w zdecydowanym nadmiarze i gry komputerowe mogą trochę zaszkodzić. Dlatego należy mieć na uwadze, jak dużo czasu nasze dzieci spędzają przed komputerami, ponieważ to w tym przypadku ludzie najbardziej narażeni są na negatywny wpływ gier komputerowych. Jest to bardzo ważna kwestia i należy jej pilnować. Dzieci znacznie bardziej ulegają tego typu pokusom, a konsekwencje nadużywania przez nie gier może być fatalne w skutkach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s