Fenomen przenośnych konsol

Potencjał gier już dawno został odkryty przez ich twórców. W dzisiejszych czasach nie ma problemu w nabyciu dobrego komputera czy konsoli w całkiem dobrej cenie. Dlatego też dość popularne stały się przenośne konsole do gier, które charakteryzowały się swoimi niewielkimi rozmiarami i tym, że spokojnie mieściły się w dłoniach i można było na nich grać w swoje ulubione gry, będąc nawet daleko poza domem. Bardzo ciekawa jest historia powstania tego typu konsol do gier.

Konsola GB (sxc.hu)

Konsola GB (sxc.hu)


Twórca jednej z pierwszych, wpadł na pomysł stworzenia takiej, gdy widział jak podczas podróży, jedne z przemieszczających się w taki sposób biznesmenów, bawił się z nudów swoim kalkulatorem. Ojciec przenośnych konsol wpadł wówczas na pomysł stworzenia przenośnego urządzenia, które umożliwiałoby ludziom granie w ulubione gry nawet w podróży lub po prostu gdy byliby poza domem. Stworzenie takiej konsoli było jednym z najlepszych posunięć, ponieważ przenośne konsole stały się bardzo popularne i chętnie kupowane są w dzisiejszych czasach.

Graj w swoje ulubione gry gdziekolwiek jesteś

Dzisiejsze konsole charakteryzują się jednak zastosowanie znacznie nowocześniejszego sprzętu oraz oprogramowania, dzięki czemu są one w stanie otworzyć gry charakteryzujące się naprawdę świetną grafiką oraz grywalnością. Ludzie chętnie kupują takie konsole właśnie głównie dlatego, że umożliwiają one zajęcie się czymś w chwili, gdy jest się poza domem. Pomaga to zabić czas i urozmaicić podróż pociągiem lub autobusem. Przenoszenie tego typu konsol jest bardzo wygodne, dzięki czemu możemy zabrać je dosłownie wszędzie.

One thought on “Fenomen przenośnych konsol

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s