Fenomen przenośnych konsol

Potencjał gier już dawno został odkryty przez ich twórców. W dzisiejszych czasach nie ma problemu w nabyciu dobrego komputera czy konsoli w całkiem dobrej cenie. Dlatego też dość popularne stały się przenośne konsole do gier, które charakteryzowały się swoimi niewielkimi rozmiarami i tym, że spokojnie mieściły się w dłoniach i można było na nich grać w swoje ulubione gry, będąc nawet daleko poza domem. Bardzo ciekawa jest historia powstania tego typu konsol do gier.

Konsola GB (sxc.hu)

Konsola GB (sxc.hu)


Twórca jednej z pierwszych, wpadł na pomysł stworzenia takiej, gdy widział jak podczas podróży, jedne z przemieszczających się w taki sposób biznesmenów, bawił się z nudów swoim kalkulatorem. Ojciec przenośnych konsol wpadł wówczas na pomysł stworzenia przenośnego urządzenia, które umożliwiałoby ludziom granie w ulubione gry nawet w podróży lub po prostu gdy byliby poza domem. Stworzenie takiej konsoli było jednym z najlepszych posunięć, ponieważ przenośne konsole stały się bardzo popularne i chętnie kupowane są w dzisiejszych czasach.

Graj w swoje ulubione gry gdziekolwiek jesteś

Dzisiejsze konsole charakteryzują się jednak zastosowanie znacznie nowocześniejszego sprzętu oraz oprogramowania, dzięki czemu są one w stanie otworzyć gry charakteryzujące się naprawdę świetną grafiką oraz grywalnością. Ludzie chętnie kupują takie konsole właśnie głównie dlatego, że umożliwiają one zajęcie się czymś w chwili, gdy jest się poza domem. Pomaga to zabić czas i urozmaicić podróż pociągiem lub autobusem. Przenoszenie tego typu konsol jest bardzo wygodne, dzięki czemu możemy zabrać je dosłownie wszędzie.

Jedna myśl w temacie “Fenomen przenośnych konsol

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s