Fotorealizm w grach komputerowych

Główną przewagą komputerów stacjonarnych nad konsolami, są przede wszystkim szerokie możliwości takiego sprzętu. Oczywiście zarówno na komputerach, jak i konsolach, gry potrafią wyglądać naprawdę estetycznie i elegancko, jednak przy tych najbardziej wymagających grach, widać ogromną różnicę pomiędzy wersją komputerową i konsolową. Komponenty komputerów mogą być na bieżąco wymieniane na nowsze, dzięki czemu nasz komputer, może okazać się prawdziwą maszyną, która da sobie radę z grami, które nawet jeszcze nie zostały wyprodukowane.

Gry komputerowe (sxc.hu)

Gry komputerowe (sxc.hu)


A trzeba przyznać, że te najnowsze gry potrafią wyglądać naprawdę fotorealistycznie dzięki czemu mamy czym nacieszyć oczy. W przypadku niektórych gier poszczególne krajobrazy, przedmioty czy nawet bohaterowie, wyglądają tak realistycznie, że niejedna nieobeznana z tematem gier osoba, spokojnie mogłaby pomylić je z rzeczywistością. Takie gry wymagają jednak od naszego komputera całkiem sporo wysiłku, co za tym idzie bardzo dobrego sprzętu.

O sprzęt komputerowy również należy dbać

Musimy wszelkim komponentom zapewnić odpowiednie chłodzenie, tak by mogły wydajnie pracować i nie uległy uszkodzeniu. Takie wymagające gry potrafią konkretnie rozgrzać podzespoły naszego komputera. Warto wspomnieć tutaj o twórcach takich gier, którzy przeważnie są osobami, które z ich tematem zaznajomione są już od naprawdę długiego czasu i posiadają niezwykłe doświadczenie. Wykonanie tak realistycznych modeli postaci oraz otoczenia i zaprogramowanie ich tak, by razem tworzyły spójną całość, wymaga sporych umiejętności, którymi nie każdy może się pochwalić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s