Przewaga konsol

Gdzieś pośród wszystkich graczy znajdują się oczywiście osoby, które nie potrafiłyby sobie wyobrazić życia bez konsoli. Pomimo, ze konsole nie dają takich możliwości jak stacjonarne komputery, to jednak znajdują całkiem spore grono fanów wśród graczy. Wiele osób uważa, że granie w gry jest zdecydowanie wygodniejsze na konsolach niż na klasycznych komputerach. Są to głównie osoby, które pamiętają jeszcze czasy pierwszych konsol, które w pewnych okresach historii zalewały dosłownie cały rynek gier.

Stary model konsoli (sxc.hu)

Stary model konsoli (sxc.hu)


Komputery nie były wtedy jeszcze tak łatwo dostępne i znacznie łatwiej było dostać konsolę. Te pierwsze w dzisiejszych czasach są wręcz klasykami całej historii gier komputerowych. Dzisiejsze konsole posiadają całkiem spore możliwości i dają sobie rady nawet z najnowocześniejszymi grami. Jedną z większych wad konsol jest jednak to, że komponentów takiego sprzętu wcale nie da się tak łatwo modyfikować, przez co gry wydawane na takie konsole muszą być przygotowywane w specjalny sposób, tak by konsola dała sobie rady.

Kwestia gustu

Wiele osób preferuje granie na konsolach, ponieważ wygodniej steruje im się padem, który jest głównym urządzeniem, z którego korzysta się podczas grania. Najlepiej na konsolach gra się we wszelkiego rodzaju gry samochodowe, gdzie należy ścigać się z innymi graczami lub gry zręcznościowe. Konsolowe pady są zazwyczaj bardzo wygodne, dzięki czemu dobrze trzymają się w dłoniach i umożliwiają bardzo sprawne sterowanie wirtualnymi bohaterami. Wiele osób więc po prostu woli pograć w gry na dużym ekranie, wygodnie siedząc w fotelu trzymając pada w rękach.

Jedna myśl w temacie “Przewaga konsol

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s